Światełko do nieba

W dniu 20 stycznia 2019 roku o godzinie 19 zebraliśmy się w Wolicy Koziej przy wieży widokowej aby wyrazić poparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i dla Jurka Owsiaka .W spotkaniu wzięli udział mieszkańcy Wolicy Koziej, Dzieci z Folwarku konnego w Hermanowie przebywające na zimowisku wraz z opiekunami i Państwem Sławomirą i Jarosławem Połczyńskimi. W spotkaniu wzięli także udział strażacy z całej gminy Nowe Miasto oraz zaprzyjaźnieni druhowie z Chrzana. Spotkanie poprowadził sołtys Wiesław Smektała, głos zabrał Prezes Zarządu Oddziału Gminnego OSP RP w Nowym Mieście Grzegorz Gogulski oraz Prezes OSP Wolica Kozia Dariusz Podgajski. podczas uroczystości zapaliliśmy lampiony, świeczki, latarki oraz rozpaliliśmy ognisko. Uczciliśmy       minutą ciszy zmarłego tragicznie Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza po czym rozległ się głos syren z wozów strażacki i zabłysły niebieskie światła.